facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

 

Ogłoszenia duszpasterskie 15 lipca 2018 

 

1.W tym tygodniu w liturgii:

* w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel - MB Szkaplerznej

* we środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana

* w piątek - wspomnienie bł. Czesława, kapłana,

2.Jutro, o godz. 18.00 Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Bractwo Szkaplerzne przy naszej Parafii, wraz z opiekunem Ks. Jarosławem, zaprasza noszących Szkaplerz i wszystkich chętnych do udziału w tej Mszy św. Podczas Uroczystości będzie można przyjąć Szkaplerz Karmelitański. Po Mszy św. agapa. 

3.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 przy plebanii spotkanie przed tegoroczną Ełcką  Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce, która będzie trwać od 26 VII do 11 VIII.

4.W noc z soboty na niedzielę 21/22 VII w naszym kościele będzie miało miejsce czuwanie zorganizowane przez Ogniska Pokutne z racji wspomnienia św. Marii Magdaleny. Program czuwania: 18.00 Msza św.; Wystawienie Najśw. Sakramentu; 22.00 Nabożeństwo Pokutne i możliwość spowiedzi; 24.00 Msza św.; 1.00 Agapa w salce parafialnej; 1.30 Wystawienie Najśw. Sakramentu; 6.00  Msza św.  Zachęcamy do udziału. Szczegółowy program na plakacie. 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła

8 LIPCA 2018 r.

1.

W tym tygodniu w liturgii:

Ø  w środę -  11 lipca święto - św. Benedykta z Nursji, opata Patrona Europy

Ø  w czwartek - 12 lipca wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, b, m, współpatrona Diecezji.

Ø  w piątek - 13 lipca wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2.

W następną sobotę - 14 lipca po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich pragnących modlitwą, adoracją, śpiewem uwielbiać Pana Jezusa na kolejny „Wieczór z Jezusem”.

3.

Zachęcamy do udziału w XXVI Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce do Ostrej Bramy organizowanej przez Księży Salezjanów w dniach 15 lipca – 26 lipca Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.

4.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę:  Kodeń, Lublin, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Krasiczyn. W dniach 31 lipca do 3 sierpnia. Informacja w fundacji. 

5.

 W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 1800 przy plebanii drugie i zarazem ostatnie spotkanie informacyjno-organizacyjne dla osób, które chcą wyruszyć wraz z grupą suwalską na XXVI Ełcką Pielgrzymkę Pieszej na Jasną Górę w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.  

6.

W następną niedzielę Msza św. o godz. 730  będzie sprawowana w intencji Policjantów oraz Pracowników Cywilnych Policji i ich rodzin z racji zbliżającego się Święta Policji .

7.

Wszystkim naszym parafianom i Gościom przybyłym na Suwalszczyznę życzymy bezpiecznych i szczęśliwych wakacji. 

  

  

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

W związku z wejściem w życie ustawy o ochronie danych osobowych Zapowiedzi Przedślubne nie będą umieszczane na stronie internetowej. Za utrudnienia przepraszamy!

 

Odsłony

Odsłon artykułów:
55486

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.