facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

3  GRUDNIA  2017

 

1.   W tym tygodniu w liturgii :

* w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary,

* w środę – wspomnienie św. Mikołaja, b.

* w czwartek - wspomnienie św. Ambrożego, b, Dk

* w piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.   Msze św. o godz. 600, 700, 800, 1300  i 1800.   Od godz.1200 - 1300 Godzina łaski - czuwanie modlitewne.

 

2.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

3.   W adwencie zapraszamy na Roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej codziennie w dni powszednie o godz. 600. Dla dzieci Roraty w poniedziałki, wtorki  i środy o godz. 1630. Dzieci, młodzież, a także dorosłych prosimy o przychodzenie na Roraty z lampionami.

4.   W piątek 8 grudnia w naszej parafii odbędzie się czuwanie modlitewne suwalskiej młodzieży. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18:00. W programie  konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy. Jest to spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5.     W następną niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Marcin Jarek, student - doktorant Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie.

6.   W następną niedzielę Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy drzwiach kościoła będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na ten cel.

7.   W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 poświęcenie medalików dla dzieci I komunijnych, a po Mszy św. spotkanie I - Komunijne dla dzieci i ich rodziców.

8.W następną niedzielę Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie  Wigilijne Świece Caritas w cenie 6 zł, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla dzieci.

9.   Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzać, za dobrowolną ofiarą, kartki i ozdoby Bożonarodzeniowe.  Za pomoc naszej młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.   W sobotę 9 XII w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowany jest „Wieczernik”. Szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń.

11.   W sobotę  9 XII w Kaplicy Wspólnoty Getsemani, przy ul. Pułaskiego 24B, o godz. 1800 koncert „Jedno ciało” w wykonaniu Leny i Macieja Durlaków, na który zapraszają : Odnowa w Duchu Świętym Getsemani i Kościół Domowy w Suwałkach.

12.   W sobotę 9 XII po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich pragnących modlitwą, adoracją, śpiewem uwielbiać Pana Jezusa na kolejny „Wieczór z Jezusem”

13.   Siostry Terezjanki zapraszają do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Na bocznym ołtarzu, przy figurze św. Teresy znajduje się pudełko, do którego można wrzucać swoje prośby. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa do św. Teresy z Lisieux w  poniedziałek 4 XII po Mszy św. wieczornej.

14.   Dzisiaj o godz. 1700 w kościele ewangelickim Koncert Adwentowy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

26  LISTOPADA  2017

 

1.   Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. W czasie każdej Mszy św. dokonujemy ponownego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Po Mszy św. o godz. 1030 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego Aktu, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Za tydzień – pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2.   Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej (spotkania w ostatnie poniedziałki miesiąca po Mszy św. o  godz. 1800). Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (spotkania w każdy piątek po Mszy św. o godz. 1800), a chłopców zapraszamy, by powiększali grono ministrantów i  lektorów. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszej parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.

3.   W tym tygodniu w liturgii:

* W czwartek - święto św. Andrzeja Apostoła,

* Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4.   W sobotę 2 XII o godz. 1000 w naszym kościele Msza św. rozpoczynająca kolejny Rok Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.  

 

5.   W naszym kościele dzisiaj i jutro wystawa pt.:  „100 lat Niepodległości - Idea wolności i suwerenności Polski w szerokim kontekście historycznym”, zorganizowana przez Fundację Ochrony i Promocji Dóbr Kultury „Nike” z Warszawy.

6.   Podobnie jak w poprzednich latach w naszej parafii (Św. Aleksandra) organizowany jest Parafialny Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy

     Miejsce:    Aula parafialna

     Rozpoczęcie o godz. 19:30 w dniu 31 grudnia 2017 r.

     Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

     Serdecznie zapraszamy do radosnej zabawy bez „kropli alkoholu”.

Odsłony

Odsłon artykułów:
33592

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.