facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

20 MAJA 2018

1.

W tym tygodniu w liturgii:

Ø  poniedziałek 21 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – głównej Patronki Diecezji – Msze święte o godz. 600, 700, 800, 1800

Ø  We czwartek, 24 maja święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Ø  W sobotę,  26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana. Jest to również Dzień Matki, Wszystkim Mamom, życzymy opieki Marki Bożej oraz dobroci od swoich dzieci.

2.

W sobotę 26 maja w naszym mieście będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodzieży, który wpisuje się w Nowennę przed 300-leciem Suwałk. Młodzież naszej parafii gromadzi się o godz. 900 w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza. Stąd i z innych kościołów młodzież przejdzie w okolice ronda przy sklepie TESCO, gdzie odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie pomnika Kamedułów – założycieli naszego grodu. Następnie w Parku Konstytucji 3 Maja Ewangelizacja, a po nie o godzinie 1300 Msza Święta, przy pomniku św. Jana Pawła II, którą będzie sprawował J. E. Ks. Biskup Ełcki Jerzy Mazur . Po Eucharystii będzie możliwość skorzystania z posiłku, a następnie na scenie w Muszli w Parku wystąpi zespół NiemaGotu (znany m.in. z Hymnu ŚDM w Krakowie). Dzień Młodzieży zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy młodzież do udziału.

3.

W następną niedzielę w czasie Mszy św. rodzina misyjna Arkadiusza i Marzeny Majka z Drogi Neokatechumenalnej, która od 17 lat żyje w Bośni przedstawi świadectwo, swojego życia. Po Mszy Św. przy drzwiach Kościoła będzie można złożyć dla nich ofiarę na kontynuację Misji.

4.

Dzisiaj w parafii naszej Uroczystości I Komunii Świętej. Dzieci z klas III na Mszach o godzinie 1030 oraz 1230 po praz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej do swojego serca. Dzieci komunijne i ich rodziców zapraszamy w Białym Tygodniu na Nabożeństwa Majowe o godzinie 1730 i Mszę Świętą o 1800. Prosimy naszych wiernych, aby ławki w nawie głównej pozostawić dla tych dzieci ich bliskich.

5.

W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzieci z klas IV na Mszy o godzinie 1200 będą obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w sobotę o godzinie 1700.

6.

W następną sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy wszystkich pragnących modlitwą, adoracją i śpiewem uwielbiać Pana Jezusa na kolejny ,,Wieczór z Jezusem”.

7.

W środę 30 maja o godzinie 1800 w naszej parafii J.E. Ksiądz Biskup Jerzy Mazur udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

8.

W naszej parafii organizowane są pielgrzymki: 

* 7-8 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 MAJA 2018

1.

W tym tygodniu w liturgii:

Ø  w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła

Ø  we środę święto św. Andrzeja Boboli prezb. m., Patrona Polski

Ø  w piątek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.

Ø  W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie przed I Komunią św. dla dzieci i ich Rodziców związane z nauką pieśni na uroczystość.

3.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na inscenizację słowno-muzyczną „Przez Maryję do życia w Duchu Świętym” w wykonaniu Zespołu „Ocean Życia”. W związku z dzisiejszym koncertem zaplanowane na dziś Nabożeństwo Fatimskie zostaje przełożone na środę po Mszy Świętej o godz. 1800.

 

4.

W następną niedzielę, 20 maja, podczas Mszy św. o godz. 1030 i 1230 w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Aby rodzinom Dzieci I Komunijnych umożliwić dobre przeżycie tej Mszy świętej prosimy wiernych, którzy nie uczestniczą w tej uroczystości, aby wybrali inną  godzinę uczestniczenia we Mszy św.  W tym dniu z racji Uroczystości Komunii Świętej nie będzie Mszy o godzinie 1200 będzie ona przesunięta na godzinę 1230. Spowiedź dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin z SP 2 w piątek od godz. 1600 a z SP 9 i innych szkół od 1645 . Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 1600. Prosimy o zabranie świec chrzcielnych.

5.

Stowarzyszenie „Wspólnota Nowego Przymierza - Dzieje II” serdecznie zaprasza na kurs ewangelizacyjny „Życie w Duchu Świętym” w dniach 1 do 3 czerwca 2018. Początek w piątek po Mszy św. wieczornej, następnie w sobotę od godz. 900 - 1800 i w niedzielę od godz. 900 - 1300. W sprawie zgłoszeń prosimy o kontakt do 26 V z osobami, których numery telefonów są na broszurkach rozłożonych na ławkach przy drzwiach kościoła.

6.

Kółka Żywego Różańca zapraszają na pielgrzymkę: „Od Królowej Podlasia do Królowej Podkarpacia”. W dniach od 13 do 16 czerwca. Trasa: Kodeń, Lublin, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Krasiczyn. Cena: 450 zł z wyżywieniem, 370 zł bez wyżywienia. Zgłoszenia w fundacji przy parafii św. Aleksandra od poniedziałku do soboty w godzinach od 800 do 1300.

7.

Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Światła w dniu 21 maja w parafii Bł. Anieli Salawy w Suwałkach. W programie: Msza św. o godz. 1800, następnie przejście ulicami miasta do kościoła Św. Ap. Piotra i Pawła, na zakończenie modlitwa uwielbienia.

8.

 

 

9.

W dzisiejszą niedzielę przy naszym kościele prowadzona jest  zbiórka publiczna, z której dochód przeznaczony jest na pomoc w remoncie szkoły zawodowej dla osób z autyzmem przy ul. Paca w Suwałkach. (Zbiórka jest zarejestrowana na portalu Zbiórek Publicznych MSWiA pod numerem 2017/3018/OR).

Trwają zapisy na wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 01 czerwca 2018. Koszt 120 zł. Więcej informacji u ks. Szymona lub w zakrystii. 

Odsłony

Odsłon artykułów:
46947

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.