facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCY
UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 KWIETNIA 2017

 

1.

W tym tygodniu w liturgii:

w poniedziałek, 24 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski i Diecezji Ełckiej;

we wtorek, 25 kwietnia, Święto św. Marka Ewangelisty;

w sobotę, 29 kwietnia, Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz, dK, Patronki Europy.

2.

Dzisiaj, 23 kwietnia, II Niedziela Wielkanocna obchodzona jako Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

O godz. 1500 w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia. Również o godz. 1500 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach uroczystość odpustowa.

3.

W poniedziałek, 24 kwietnia, uroczystości ku czci św. Wojciecha w Ełku oraz obchody imienin naszego Pasterza - Biskupa Jerzego Mazura.

O godz. 1700 w Kościele pw. NSPJ w Ełku - Nieszpory, a po nich procesja do Katedry Ełckiej i Msza Św. o godz. 1800.

4.

Trwamy w nowennie tygodni ku czci św. Antoniego. Nowenna w każdy wtorek po Mszy Św. o godz. 800.

5.

W środę, 27 kwietnia przypada III rocznica Kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II i Papieża Jana XXIII.

6.

W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

*

Hubert Hodun, kawaler, zam. Rogowo, par. pw. NSPJ w Konowałach
i Marta Sawicka, panna, zam. w Suwałkach, par. tutejsza.

*

Kamil Letkiewicz, kawaler, zam. w Suwałkach, par. tutejsza
i Paulina Pietruszewska, panna, zam. Kolonia Przerośl, par. pw. Narodzenia NMP w Przerośli.

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi 
zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA WIELKANOCNA
 
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16 KWIETNIA 2017

 

1.

Jutro, 17 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych w naszej świątyni tak jak w każdą niedzielę. Taca na KUL.

2.

Ze względu na oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek, 21 kwietnia, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.

Trwa nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Uroczystość przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia.

4.

Od wtorku, 18 kwietnia, rozpoczyna się nowenna tygodni ku czci św. Antoniego. Nowenna będzie odprawiana każdy wtorek po Mszy Św. o godz. 800. Zakończenie nowenny w Uroczystość św. Antoniego, 13 czerwca.

5.

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, o godz. 1030 Msza Św. W intencji śp. Ks. Jerzego Zawadzkiego w 10 rocz. Śmierci, a od godz. 1200 w Szkole Muzycznej koncert chóru Viva Musica poświęcony pamięci Ks. Jerzego Zawadzkiego i wykład prof. Wojciecha Guzewicza pt.: „Ks. Jerzy Zawadzki w obiektywie bezpieki”.

6.

W sobotę – 22 kwietnia br. W Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowany jest „Wieczernik”. Szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń.

7.

Witamy serdecznie Ks. Marcina Sypkę, pochodzącego z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, którego Ks. Bp ełcki przydzielił do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii.

8.

Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie Kapłanom przygotowującym liturgię Triduum Sacrum, Spowiednikom, Diakonowi, Osobom życia konsekrowanego, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, Chórowi parafialnemu, wszystkim kantorom oraz grupom modlitewnym i formacyjnym za przygotowanie czuwania przy grobie w Wielki Piątek.

Księdzu Sewerynowi i s. Walerii wraz z wolontariuszami – dorosłymi i młodzieżą za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekoracji kościoła na Święta Paschalne. Wszystkim dzięki którym wykonanie tej dekoracji było możliwe oraz wszystkim, którzy włączyli się czynnie w procesję rezurekcyjną. Bóg zapłać!.

Odsłony

Odsłon artykułów:
20966

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.