facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 SIERPNIA 2017

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

* Karol Kruszko, kawaler, zam. w Suwałkach par. tutejsza

i Joanna Cieraszko, panna, zam. w Suwałkach, par B. Ciała,

* Karol Kochański, kawaler, zam. w Suwałkach par. tutejsza

i Elżbieta Chrulska, panna, zam. w Suwałkach, par B. Ciała,

* Marek Siemienkiewicz, kawaler, zam. w Suwałkach par. tutejsza

i Ilona Stępnik, panna, zam. w Chociwie, par. Restarzew Cmentarny,

* Szymon Jonio, kawaler, zam. w Suwałkach, par. św. Piotra i Pawła                                    i Daria Majewska, panna, , zam. w Suwałkach par. tutejsza.

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi, 
zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.


 

1.       W tym tygodniu w liturgii;

* W poniedziałek - wspomnienie św. Piusa X, p.

* We wtorek - wspomnienie N.M. Panny Królowej,

* W czwartek - święto św. Bartłomieja Apostoła,

* W sobotę - uroczystość NMP Częstochowskiej,

2.   W następną niedziele będzie miała miejsce tradycyjna pielgrzymka z Suwałk do Żylin na uroczystość odpustową Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. odpustowa w intencji pielgrzymów i ich rodzin o godz. 1100. Z naszej parafii sprzed kościoła wyrusza grupa pielgrzymkowa pod kierownictwem Ks. Proboszcza o godz. 745.

Po uroczystości będą podstawione cztery autobusy MPK. Bilety będzie można nabyć w czasie pielgrzymki za dobrowolną ofiarę.

3.     W dniu 27 sierpnia br. o godz. 1900 odbędzie się charytatywny koncert organowy w wykonaniu Magdaleny Lewoc w kościele św. Ap Piotra i Pawła w Suwałkach. Podczas koncertu będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Suwałkach.

4.     Koła różańcowe przy naszej Parafii organizują w dniu 6 września br. 1-dniową pielgrzymkę do Sokółki i Św. Wody. Informacje i zgłoszenia codziennie w Fundacji w godz. od 800 do 1300.

5.    Zachęcamy do zachowania trzeźwości w sierpniu, jako wypełnienie Jasnogórskich ślubów narodu.

6.   Wszystkim gościom, wczasowiczom, turystom i naszym parafianom życzymy szczęśliwych wakacji.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 SIERPNIA 2017

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

* Karol Przekop, kawaler, zam. w Suwałkach par. tutejsza                                                       i Patrycja Biziuk, panna, zam. w Krasnopolu.

* Robert Sieńko, kawaler, zam. w Suwałkach, par. tutejsza

i Karolina Lewkowicz, panna, zam. w Choroszczy.

* Karol Kruszko, kawaler, zam. w Suwałkach par. tutejsza

i Joanna Cieraszko, panna, zam. w Suwałkach, par B. Ciała,

* Karol Kochański, kawaler, zam. w Suwałkach par. tutejsza

i Elżbieta Chrulska, panna, zam. w Suwałkach, par B. Ciała,

* Marek Siemienkiewicz, kawaler, zam. w Suwałkach par. tutejsza

i Ilona Stępnik, panna, zam. w Chociwie, par. Restarzew Cmentarny,

* Szymon Jonio, kawaler, zam. w Suwałkach, par. św. Piotra i Pawła

i Daria Majewska, panna, , zam. w Suwałkach par. tutejsza.

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi, 
zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.


1.       W tym tygodniu w liturgii;

* W poniedziałek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana męczennika. Na Mszy św. o godz. 1800 uroczyste przyjęcie relikwii św. Maksymiliana Kolbe, które otrzymaliśmy z Niepokalanowa

* We wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP (M.B. Zielnej) ), poświęcenie ziół i owoców podczas każdej Mszy św. Jest to także Rocznica Cudu nad Wisłą z 1920r i Dzień Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta zobowiązuje nas do uczestnictwa we Mszy św.

* W czwartek - wspomnienie św. Jacka, kapłana,

* W sobotę - święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Ełku.

2.       Dzisiaj - Pielgrzymka Piesza w intencji trzeźwości do Gawrych Rudy na uroczystości odpustowe ku czci św. Maksymiliana Kolbe - Patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce. Dzisiaj, również Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1800. Po Mszy św. procesja Fatimska.

3.     Społeczny Komitet Organizacji Regionalnych Obchodów Święta Wojska Polskiego i Dowódca Garnizonu Suwałki, serdecznie zapraszają na Regionalne Odchody Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia 2017 r. Rozpoczęcie obchodów uroczystą Mszą św. o godz. 1030 w naszym kościele parafialnym.

4.   Zachęcamy do zachowania trzeźwości w sierpniu, jako wypełnienie Jasnogórskich ślubów narodu.

5.   Wszystkim gościom, wczasowiczom, turystom i naszym parafianom życzymy szczęśliwych wakacji.

 

Odsłony

Odsłon artykułów:
25892

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.