facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15  PAŹDZIERNIKA  2017

 

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Andrzej Korejwo, kawaler - - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i

Sylwia Kuprewicz, panna – zam. - zam. w Raczkach, par Trójcy Przenajświętszej.

1.   W tym tygodniu w liturgii:

Ø     W poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Ø     We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, b, m.

Ø     W środę święto św. Łukasz Ewangelisty,

Ø     W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, b

2.   Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200, spotkanie Rodziców i Dzieci klas III przygotowujących się do I komunii św.

3.   Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 Koncert Papieski pod dyrekcją P. Grzegorza Bogdana. w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego „Viva Musica”                     i Orkiestry Kameralnej”La Notte” PSM I i II stopnia w Suwałkach - Dzieło Stanisława Moniuszki MISSA FUNEBRE (Msza żałobna) Serdecznie zapraszamy.

4.   We środę -18 października w święto św. Łukasza Patrona Służby Zdrowia, w naszym kościele o godz. 1800 będzie odprawiona Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla Suwalskich Pracowników Służby Zdrowia i pokrewnych formacji zawodowych Wcześniej o godz. 1730 różaniec, w intencji Służby Zdrowia i Chorych. Po Mszy św. koncert.

W poniedziałek i wtorek o godz. 1915 Msza św. z konferencją dla Służby Zdrowia, którą poprowadzi Ks. Piotr Majewski.

5.   W sobotę 21 października w Ełku w ramach I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej - Stacja Dorosłych. W programie: Msza św., ciekawe konferencje o tematyce misyjnej, Agapa Misyjna i telemost z misjonarzami i misjonarkami w Togo i Ekwadorze  oraz spektakl misyjny w wykonaniu dzieci,. Wyjazd na to Spotkanie spod naszego kościoła o godz. 715. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii do czwartku włącznie.

6.   W sobotę w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowany jest „Wieczernik”. Szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń.

7.   W następną niedzielę o godz.1600 Msza św. w intencji dziękczynnej za tegoroczne pielgrzymki i za dobroczyńców. Po Mszy św. Agapa w Auli parafialnej.

8.   Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, codziennie o godz. 1730.

Różaniec Dzieci w poniedziałki i we wtorki o godz. 1630.

Różaniec Młodzieży we czwartek o godz. 1730.

9.   Przy wyjściu z kościoła i na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki Mszę św. Listopadową - zbiorową. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne trzeba zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

Przez cały listopad będziemy naszych zmarłych polecać modlitwie Kościoła w zbiorowej Mszy św. listopadowej codziennie o godz.1600 oraz w wypominkach podczas odmawiania różańca codziennie o godz. 1730. Zmarłych polecamy także w wypominkach rocznych, których wyczytujemy w pierwsze niedziele miesiąca przed każdą Mszą św.

10.   W ubiegłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia -Stypendia dla Młodzieży, czyli Żywy Pomnik Św. J P II w naszej parafii zebrano 4.361 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

11.   W następną niedzielę rozpoczyna się tydzień Misyjny. Ofiary na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8  PAŹDZIERNIKA  2017

 

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

*Andrzej Korejwo, kawaler - - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i

Sylwia Kuprewicz, panna – zam. - zam. w Raczkach, par Trójcy Przenajświętszej.

 

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi,

 zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.

 

 

1.   W tym tygodniu:

* W poniedziałek - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, b

* W piątek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

* W sobotę - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dz

 

2.   Dzisiaj - XVII Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3.  We środę po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

4.  W piątek, 13 października, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją.

5. W sobotę 14 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich pragnących modlitwą, adoracją, śpiewem uwielbiać Pana Jezusa na kolejny „Wieczór z Jezusem”

6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla Rodziców i Dzieci kl. III przed I Komunią św.

7. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1600 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

8.  W następną niedzielę po Mszy św. o godz.1800 Koncert „Abyśmy byli jedno” w rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego „Viva Musica”i Orkiestry Kameralnej”La Notte” PSM I i II stopnia w Suwałkach - Dzieło Stanisława Moniuszki MISSA FUNEBRE ( Msza żałobna)

9. Przy wyjściu z kościoła i na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na Wypominki i Mszę św. Listopadową – zbiorową za zmarłych. Wypełnione kartki, można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne trzeba zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

Przez cały listopad będziemy naszych zmarłych polecać modlitwie Kościoła w zbiorowej Mszy św. listopadowej codziennie o godz.1600 oraz w Wypominkach podczas odmawiania różańca codziennie o godz. 1730. Zmarłych polecamy także w Wypominkach rocznych, których wyczytujemy w pierwsze niedziele miesiąca przed każdą Mszą św.

Odsłony

Odsłon artykułów:
29646

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.