facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11 czerwca 2017

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

*  Piotr Szlegel, stanu wolnego, zam. Suwałki, par. tutejsza
       i Klaudia Magdalena Krawczyk, stanu wolnego, zam. Stary Waliszów,
       par. Wawrzyńca Męczennika.

*   Łukasz Jarmołowicz, kawaler, zam. Białystok, par. Zmartwychwstania Pańskiego
i Małgorzata Gabrańska, panna, zam. Białystok, par. Zmartwychwstania Pańskiego

 

1.      Dzisiaj o godz. 1200 Msza św. przy pomniku św. Jana Pawła II w ramach Nowenny przed 300-leciem Suwałk pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjny  Festyn  Rodzinny w Parku Konstytucji 3 Maja. O godz. 1400 w muszli Koncert Ewangelizacyjny połączony z modlitwą uwielbienia Boga. Wystąpi Zespół „Angels Song Power” .

2.      Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 XIX Edycja Koncertu: „W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II - Wielkiemu Polakowi”. Jest to koncert dobroczynny na rzecz SuwalskiegoStowarzyszenia Opieki Paliatywnej.

3.      Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 przy naszym kościele spotkanie przedpielgrzymkowe chętnych do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowej Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy.

4.   W tym tygodniu:

*  We wtorek  – wspomnienie św. Antoniego. O godz. 800 Uroczysta Msza św.    odpustowa ku czci św. Antoniego. Przed Mszą św. ostatnie nowennowe nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

*   W środę - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

*  W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże  Ciało). Procesja eucharystyczna wokół Parku Konstytucji 3 Maja rozpocznie się po Mszy św. o godz.1200 przy kościele NSPJ.

  Tego dnia porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 1200. Intencje zamówionych Mszy św. na tę godzinę zostaną odprawione przy kościele NSPJ.

    Od piątku w ramach Oktawy Bożego Ciała,  procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła po nabożeństwie ku czci NSPJ, a przed Mszą św. wieczorną.Zapraszamy w szczególny sposób do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych w Boże Ciało i w Oktawie dzieci I Komunijne wrazz rodzicami.Siostry proszą o przynoszenie płatków kwiatów do sypania w czasie  procesji.

* W sobotę -  wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

*  W sobotę w Ełku Młodzieżowa stacja I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej.

 

5.      W środę, 14 czerwca, w godz. od 800 do 1230 w Lesie Szwajcarskim odbędzie się Historyczny Bieg na Orientację im. Anieli Wysockiej, w hołdzie Ofiarom Obławy Augustowskiej z lipca 1945 r. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Bliższe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.

6.      W następną niedzielę, o godz. 900 Msza Święta w intencji Honorowych Dawców Krwi z naszego miasta oraz za personel Suwalskiego Centrum Krwiodawstwai Krwiolecznictwa z okazji Międzynarodowego Dnia Krwiodawstwa.”

7.      W następną niedzielę, o godz. 1030 Msza św. w intencji Strażaków Powiatu Suwalskiego oraz poświęcenie i nadanie sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach z racji Patronalnego Święta św. Floriana.

8.      Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje wyjazd na 26 pielgrzymkę Rodziny RM na Jasną Górę w dniach 8 i 9 lipca 2017 r. (sobota - niedziela). Koszt 160 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

4 Czerwca 2017

 

1.  Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. Główna Uroczystość odpustowa w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej.

2.  Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, a więc i czas spowiedzi wielkanocnej.

3.    W tym tygodniu w liturgii:

   * jutro drugi dzień Zielonych Świąt - uroczystość NMP Matki Kościoła,

      głównej patronki naszej diecezji

   * w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego

      Kapłana

   * w sobotę: wspomnienie bł. Bogumiła, b.

   * następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

4.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 1730.

5.    W następną niedzielę Msza św. o godz. 1200 przy pomniku Św. Jana Pawła II w ramach Nowenny przed 300-leciem Suwałk pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjny  Festyn  Rodzinny w Parku Konstytucji 3 Maja. O godz.1400 w muszli Koncert Ewangelizacyjny połączony z modlitwą uwielbienia Boga. Wystąpi Zespół „Angels Song Power” .

6.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 1800 XIX Edycja Koncertu: „W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II - Wielkiemu Polakowi”. Jest to koncert dobroczynny na rzecz Suwalskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

7.    Dzisiaj po każdej Mszy św. Dzieci z Koła Biblijnego serdecznie zapraszają na kiermasz zabawek i pamiątek na placu obok kościoła. Dochód pragną przeznaczyć na wycieczkę do Krakowa, którą organizują z s. Renatą w czerwcu, zaraz po zakończeniu roku szkolnego.

8.    Dzisiaj z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka połączone Służby mundurowe zapraszają Rodziny z dziećmi na plac przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Pułaskiego 73, w godz. 1000 - 1330 W programie m.in. słodki poczęstunek i grochówka.

Urząd Miejski zaprasza Rodziny z dziećmi do parku Konstytucji 3 Maja w godz.  1100  - 1400  O godz. 1300 życzenia dla dzieci i słodki upominek.

9.     W dniach 16 - 18 VI w Suwałkach w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wesołej będzie miała miejsce Szkoła Uzdrowienia prowadzona przez Marię Vadię, świecką misjonarkę z USA i Armię Dzieci z Lublina. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie internetowej: getsemani.suwalki.pl   Zapraszamy do udziału.

10.W sobotę  10 czerwca br. w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowany jest „Wieczernik”. Szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń.

11.    Pielgrzymka do Wilna została przełożona z dnia 8 czerwca br. na 17 czerwca (sobota). Celem uzgodnienia nowego terminu, prosimy o zgłaszanie się do Fundacji.

12.      Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej Parafii organizuje wyjazd na 26 pielgrzymkę Rodziny RM na Jasną Górę w dniach 8 i 9 lipca 2017 r. (sobota - niedziela). Koszt 160 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

13.      Parafia św. Ap. Piotra i Pawła organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu  w dniu 27 VI. Informacje szczegółowe w gablocie parafialnej.

14.   W okresie wakacji zachęcamy do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowej  Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, która będzie trwać od 28 lipca do 11 sierpnia. Grupę Suwałki poprowadzi Ks. Marek Godlewski – wikariusz z parafii Św. Ap. Piotra    i Pawła w Suwałkach. W następną niedzielę pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe przy naszej parafii po Mszy św. o godz. 1800 . Szczegóły podane są na plakacie przy wejściu do Kościoła.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

*  Wojciech Butkiewicz, kawaler, zam. Suwałki, par. Bożego Ciała w Suwałkach
       i  Agnieszka Naruszewicz, panna, zam. Suwałki, par. tutejsza.

*  Tomasz Sidorowicz, kawaler, zam. Warszawa par. Narodzenia N M Panny
       i Justyna Pojawa, panna, zam. Warszawa, par. Narodzenia N M Panny.

*  Piotr Szlegel, stanu wolnego, zam. Suwałki, par. tutejsza
i Klaudia Magdalena Krawczyk, stanu wolnego, zam. Stary Waliszów,
par. Wawrzyńca Męczennika.


Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi 
zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.

 

 

Odsłony

Odsłon artykułów:
23434

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.