facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

        18 Października 2020 r.

 

 

W związku z zaostrzoną sytuacją epidemiologiczną w naszym mieście przypominany o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw i zachowaniu dystansu społecznego.

 

1. W tym tygodniu:        

* W poniedziałek - wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki,

* We wtorek - wspomnienie - św. Jana Kantego

* We czwartek wspomnienie - św. Jana Pawła II

2.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 Koncert  Inauguracyjny VIII Festiwalu Ars Musica upamiętniający 100-lecie urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, oraz 300-lecie Suwałk. Program wywieszony jest na drzwiach kościoła.

3.Przypominamy o wypominkach i Mszy św. zbiorowej za zmarłych w miesiącu listopadzie.

4. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do udziału w zajęciach Szkoły Animatorów i Ewangelizacji „Ludzie spod Damaszku”. Celem wykładów i warsztatów jest: Doprowadzenie do dojrzałości chrześcijańskiej i zainteresowanie praktycznym wymiarem chrześcijaństwa a także pragnienie ożywienia życia parafialnego. Zajęcia odbywają się zawsze w III sobotę miesiąca w godzinach od 1000 do 1700. Zapisujemy się w zakrystii lub kancelarii. (tel. do Moderatora Szkoły- ks. Szymona Klimaszewskiego - 693 556 657.)

5.Caritas Diecezji Ełckiej przygotowała ”Kalendarz miłosierdzia” na rok 2021, który jest cegiełką na rozbudowę Centrum Senioralnego. Będzie w nim 90 miejsc dla osób w podeszłym wieku, przewlekle chorych i wymagających opieki, kaplica, stołówka, ośrodek rehabilitacyjny, gabinet lekarski, pokoje 1 i 2-osobowe. Na odwrocie kartki każdego tygodnia przepisy kuchni regionalnej i nie tylko, oraz porady przydatne w codziennym życiu. Do nabycia w zakrystii, cena kalendarza-cegiełki - 15 zł.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

        11 Października 2020 r.

 

 

W związku z zaostrzoną sytuacją epidemiologiczną w naszym mieście przypominany o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw i zachowaniu dystansu społecznego.

1.W tym tygodniu:

* We wtorek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb

* W czwartek - wspomnienie św. Teresy z Avila od Jezusa, dz. dK

* W piątek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

*  W sobotę - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, b, m

2.Dzisiaj zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne, o godz. 1500 i Mszę Świętą młodzieżową o godz. 1600.

3.Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski, poświęcony św. Janowi Pawłowi II, pod hasłem „TOTUS TUUS”. Przy drzwiach kościoła zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, z którego uzdolniona młodzież, z mniej zamożnych rodzin, otrzymuje stypendia na kształcenie

4.Przy wyjściu z kościoła i na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na Wypominki i Mszę św. listopadową - zbiorową za zmarłych. Wypełnione kartki, można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne trzeba zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Przez cały listopad będziemy naszych zmarłych polecać modlitwie Kościoła w zbiorowej Mszy św. listopadowej codziennie o godz.1600 oraz  w Wypominkach podczas odmawiania różańca codziennie o godz. 1730. Zmarłych polecamy także w Wypominkach rocznych, które wyczytujemy w pierwsze niedziele miesiąca przed każdą Mszą św.

5.Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn - młodzieńców, dorosłych, dziadków, ojców, zięciów, synów.  na Męski Różaniec 15 października 2020 r. (czwartek). Modlitwa rozpocznie się o g.19 30 w konkatedrze. Będziemy modlili się we wszystkich waszych intencjach, oraz za żony i o żony, za babcie, mamy, siostry, córki, koleżanki.  W modlitwie tej będziemy prosili Boga o powstrzymanie epidemii koronowirusa na świecie. Powierzymy naszą Ojczyznę, rodziny, kapłanów, trudne sprawy oraz nasze wynagrodzenie Bogu za wszelkie zniewagi. Pokażcie się odważni mężczyźni.

6.Serdecznie zapraszamy do włączenia się w formację Oazy Dorosłych Ruchu Światło–Życie przy naszej Parafii. Oaza Dorosłych skupia osoby żyjące  indywidualnie, małżeństwa lub jednego z małżonków. Spotkania odbywają się w II i IV środę miesiąca o g. 19.00 w sali konferencyjnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 14 października o g.1900.

7.Zapraszamy na modlitewno-formacyjne spotkanie pod patronatem św. Peregryna - patrona chorych na raka. Zaproszenie kierujemy do osób leczących się onkologicznie  i już uzdrowionych, pracowników służby zdrowia i wszystkich zainteresowanych, oraz apostolatu chorych. Termin spotkania 17 - 19 października 2020 od godz. 1630 w naszym kościele. Spotkanie prowadzi o. franciszkanin Stanisław Sikora kapelan Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

8.Nie odbędzie się zapowiadany na dziś Koncert papieski. Przepraszamy.

Odsłony

Odsłon artykułów:
266272

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.