facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła

15 wrzesień 2019 r.

 

 

1. W tym tygodniu w liturgii:

Ø  W poniedziałek - 16 września - wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Ø  W środę - 18 września - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i Młodzieży. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 Nabożeństwo dla Młodzieży. W szczególny sposób zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.

Ø  W piątek - 20 września - wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

Ø  W sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

2.Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 1200 spotkanie dla Rodziców i dzieci klas III przed I Komunią Świętą.

3.W trzecim tygodniu września przypadają Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VIII Tydzień Wychowania. W poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą Świętą o godz. 1800 procesja do Krzyża Misyjnego z Litanią do Wszystkich Świętych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

4.Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na Seminarium Duchowości Franciszkańskiej w dniach 11 - 13 Października 2019 r. w Józefowie k. Otwocka. Szczegółowe informacje w Gablocie.

5.Komenda Miejska Policji w Suwałkach, wraz z Komendą Wojewódzką zaprasza na konferencję pt. „Kampania na rzecz bezpieczeństwa Osób starszych” w dniu 16 września 2019 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. , ul. Noniewicza 83 w Suwałkach. Szczegółowe informacje w Gablocie.

6.Od dnia 16 września 2019 r. Przychodnia Rodzinna i Medycyny Pracy doktor Joanny Adamskiej zmienia miejsce świadczenia usług na ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1 - budynek Villa Plater.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

08 wrzesień 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii:

ØW czwartek - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

ØW piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, b, dK.

ØW sobotę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2.13 września, w piątek, po Mszą św. o godz. 1800 odbędzie się procesja fatimska.

3.14 września, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W  tym dniu jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w akcji: „Polska pod Krzyżem”. W naszej parafii o godz. 1500 przy krzyżu parafialnym Koronka do Bożego Miłosierdzia i Bolesna część Różańca św. O godz. 1930 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Msza św., a po Niej Droga Krzyżowa w Parku Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy do udziału.

4.W sobotę, 14 września 2019 r. w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowany jest „Wieczernik”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5.Rozpoczynamy zapisy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2020 – młodzieży Szkoły Podstawowej i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu. Zapisy do 21 września w kancelarii parafialnej (od poniedziałku do soboty w godz. 900–1100 i 1600-1800). Osoba zgłaszająca się, która przyjęła chrzest w innej parafii, przynosi ze sobą świadectwo chrztu.

6.W następną niedzielę Pielgrzymka Piesza z Bakałarzewa do Sanktuarium Krzyża Świętego w Olecku. Wyjazd autokarem ZKM spod naszego kościoła o godz.710. O godz.745 Wyjście z Bakałarzewa. Suma odpustowa o godz. 1300. Po uroczystości o godz. 1500 powrót także autokarem.

7.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie z Rodzicami i Dziećmi klas III przed I Komunią św.

Odsłony

Odsłon artykułów:
139370

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.