facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła

21 lipca 2019 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii: 

      Ø  w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny

Ø  we wtorek święto, św. Brygidy Szwedzkiej, Patronki Europy

 

Ø  w środę - wspomnienie św. Kingi, dz.

 

Ø  w czwartek - święto św. Jakuba Apostoła, a także wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach św. o godz.600 700; 800 i 1800 poświęcenie pojazdów.

 

Ø w piątek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom

 

2.   W noc z dzisiejszej niedzieli na poniedziałek w naszym kościele będzie miało miejsce czuwanie zorganizowane przez Ogniska Pokutne z racji wspomnienia św. Marii Magdaleny. Program czuwania: 1800 Msza św.; Wystawienie Najśw. Sakramentu; 2200 Nabożeństwo Pokutne i możliwość spowiedzi; 2400 Msza św.; 100 Agapa w salce parafialnej;130 Wystawienie Najśw. Sakramentu; 600  Msza św.  Zachęcamy do udziału. Szczegółowy program na plakacie.

 

3. Z okazji XX Tygodnia św. Krzysztofa trwającego od 21 do 28 lipca, a przeżywanego pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” kierowane jest do nas, przez Biskupa Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, zaproszenie, aby włączyć się w dzieło ewangelizacji świata poprzez pomoc dla misjonarzy w zakupie środków transportu. Zapraszamy szczególnie kierujących pojazdami do włączenia się  do udziału w Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr na pojazdy misyjne. Te ofiary będzie można złożyć na tacę w dniu 25 lipca, kiedy to po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy mechaniczne. Misjonarze modlą się za swoich dobroczyńców  w każdą I sobotę miesiąca.

 

4. W piątek, 26 lipca, po Mszy św. o godz. 600 na pielgrzymkowy szlak z naszej konkatedry, w ramach XXVII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej do Częstochowy  wyrusza grupa suwalska. Zachęcamy do udziału w tej pożegnalnej Mszy św. i do odprowadzenia pielgrzymów do granic miasta. Łączmy się też z pielgrzymami duchowo, poprzez modlitwę różańcową i modlitwę Anioł Pański.

 

5. Na przywitanie pielgrzymów XXVII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej  na Jasną Górę wyjeżdża z naszej parafii pielgrzymka autokarowa. Wyjazd autokarem 10 sierpnia o godz. 2100. Powrót 12 sierpnia ok. godz. 800. Chętni mogą dołączyć do pielgrzymów na ostatnim etapie pielgrzymki i z nimi wejść na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii, lub w kancelarii. Koszt 130 zł. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie parafialnej.

 

6. Na mocy dekretu Ks. Biskupa Ełckiego kończy posługę wikariusza w naszej parafii Ks. Piotr Majewski, który po urlopie podejmie dalszą posługę w parafii Chrystusa Zbawiciela w Wydminach. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy za  pracę duszpasterską w naszej wspólnocie, a szczególnie za troskę o Liturgiczną Służbę Ołtarza, dbanie o piękno liturgii i świątecznych dekoracji, oraz za katechizację w III LO i życzymy wszelkich łask od Pana Boga na nowej placówce i obrony pracy doktorskiej.  

 

 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku. 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła

07 lipca 2019 r.

 

 

1. W tym tygodniu w liturgii: 

  Ø      W poniedziałek – 08 lipca - wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Ø      W czwartek – 11 lipca - święto - św. Benedykta z Nursji, opata Patrona Europy.

Ø   W piątek – 12 lipca -  wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika, współpatrona Diecezji.

Ø      W sobotę – 13 lipca - wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

2.   W okresie wakacji zachęcamy do wzięcia udziału w XXVII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, która będzie trwać od 28 lipca do 11 sierpnia. Zachęcamy również do udziału w 29. Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej z Suwałk do Ostrej Bramy od 15 do 24 lipca. Szczegóły podane są na plakatach przy wejściu do kościoła.

 

3. W sobotę, 13 lipca 2019 r. w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowany jest „Wieczernik Modlitwy”. Szczegóły są podane na tablicy ogłoszeń.

 

4. Od dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej, codziennie po Mszy św. o godz. 1800.

 

5. Zachęcamy do nabycia nowego numeru miesięcznika diecezjalnego - Martyria.

 

6. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje, a także korzystającym z pięknej ziemi suwalskiej życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. 

 

Odsłony

Odsłon artykułów:
125488

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.