facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: * od września do czerwca; oprócz niedziel i świąt: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; ********************************************************* *w okresie wakacyjnym - lipiec, sierpień: 09:00 - 10:00; 17:00 - 18:00 *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

23 WRZEŚNIA 2018 r.

1/     W tym tygodniu w liturgii:

Ø  W czwartek – 27 września -  wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Ø  W piątek – 28 września - wspomnienie Św. Wacława, męczennika

Ø  W sobotę – 29 września - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. 

2/     Nowenna do Św. Michała Archanioła codziennie o godz. 1745

3/     Przepraszamy za mylną informację o wizycie siostry Elżbiety-  Terezjanki, Misjonarki z Boliwii. Zapowiadana akcja będzie miała miejsce 21 października, a nie dziś jak zapowiadano. 

4/     Dziś po Mszy Świętej o godz. 1200 spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas IV przed Rocznicą I Komunii Świętej. 

5/     Trwa Nowenna przed uroczystością św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Można składać intencje modlitewne , przy figurze św. Tereski od Dzieciątka Jezus, które będą włączone do wspólnej modlitwy. Święta Tereska obiecała , że żadna prośba zaniesiona od niej nie pozostanie bez odpowiedzi.  W niedzielę 30 września po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się czuwanie modlitewne w godzinie przejścia do życia wiecznego św. Teresy od Dzieciątka Jezus połączone z misterium pt. „ Ja nie umieram, lecz wstępuję w życie” przygotowane przez młodzież z naszej parafii wraz z Siostrami Terezjankami. Na to misterium w szczególny sposób zapraszamy młodzież.

6/     Kółka Różańcowe organizują pielgrzymkę do Studzienicznej i Augustowa w dniu 6 października (sobota). Wyjazd o godz. 900, powrót o godz. 1600. Koszt 27 zł. Zgłoszenia w Fundacji.  

7/    Św. Jan Apostoł pisze: ,,Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą". Te słowa wyrażają nakaz , od którego nie może się uchylić żaden chrześcijanin. Zapraszamy osoby chętne do właczenia się w posługę Chrystusowi i ubogich, biednych i bezdomnych z naszej parafii w Parafialnym Zespole Caritas. Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w Auli Parafialnej.  

8/   W najbliższą sobotę - 29 września - po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się kolejny Wieczór z Jezusem. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia. Z tej racji sobotnia nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus będzie przed Mszą Świętą. 

9/   Zapraszamy młodzież do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych TAIZE, które  w tym roku odbędzie się w Madrycie. Po drodze kilkugodzinny pobyt i zwiedzanie (z przewodnikami) Mediolanu oraz Paryża. Wyjazd 26 grudnia 2018 o g. 6:00, powrót  3 stycznia 2019 w godzinach wieczornych. Koszt 750 zł plus 55€. Zapisy u ks. Szymona.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła

16 WRZEŚNIA 2018 r.

1/     W tym tygodniu w liturgii:

Ø  W poniedziałek – 17 września -  wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bp

Ø  We wtorek – 18 września - święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży

ØWe czwartek – 20 września - wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

Ø  W piątek -  21 września - święto  św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

2/     Dzisiaj – 16 września -  po Mszy  Świętej o godz. 1200 spotkanie z Rodzicami i Dziećmi klas III przed I Komunią św.

3/     We wtorek 18 września w naszym kościele o godz. 1730 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki, a następnie Msza Święta w intencji młodzieży. Dla kandydatów do bierzmowania jest to spotkanie obowiązkowe, które rozpocznie cykl przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.  Po Mszy Świętej zapraszamy młodzież na wspólne ognisko przy plebanii.

4/     Od piątku – 21 września -  o godz.1745rozpoczyna się Nowenna do św. Michała Archanioła.

5/     Od piątku – 21 września - po Mszy Świętej wieczornej  rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W niedzielę 30 września po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się czuwanie modlitewne w godzinie przejścia do życia wiecznego św. Teresy od Dzieciątka Jezus połączone z misterium pt. „ Ja nie umieram, lecz wstępuję w życie” przygotowane przez młodzież z naszej parafii wraz z Siostrami Terezjankami. Na to misterium w szczególny sposób zapraszamy młodzież.

6/     W następną niedzielę 23 września:

Ø  S. Elżbieta Terezjanka - Misjonarka z Boliwii złoży świadectwo o swojej pracy na misjach i przy drzwiach kościoła zbierać będzie ofiary na ten cel.

Ø  ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby Ełckiego Seminarium Duchownego.

Ø  po Mszy Świętej o godz.1200 spotkanie z rodzicami i dziećmi kl. IV przed rocznicą I Komunii św.

7/     Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2019 – młodzieży kl. VIII Szkoły Podstawowej,  klasy III Gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu. Zapisy do 17 września w kancelarii parafialnej (od poniedziałku do soboty w godz. 9.00–11.00 i 16.00-18.00). Osoba zgłaszająca się, która przyjęła chrzest w innej parafii, przynosi ze sobą świadectwo chrztu.

 

8/     Zapraszamy młodzież do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych TAIZE, które         w tym roku odbędzie się w Madrycie. Po drodze kilkugodzinny pobyt i zwiedzanie (z przewodnikami) Mediolanu oraz Paryża. Wyjazd 26 grudnia 2018 o g. 6:00, powrót               3 stycznia 2019 w godzinach wieczornych. Koszt 750 zł plus 55€. Zapisy u ks. Szymona.

 

 

Odsłony

Odsłon artykułów:
67081

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.