facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

21 luty 2021 r.

  

W związku z zaostrzoną sytuacją epidemiologiczną przypominany o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw i zachowaniu dystansu społecznego. 
W KOŚCIELE MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTACH: 
68 OSÓB! 

1.Dzisiaj o godz. 13:00 Msza św. i spotkanie formacyjne przed I Komunią św. dla dzieci i Rodziców z SP 9 i SP 6.

2.W tym tygodniu:

ØW poniedziałek - święto Katedry św. Piotra Apostoła

3.W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

Ødla młodzieży we wtorki o godz. 17:30

Ødla dzieci w piątki o godz. 16:30

Ødla dorosłych w piątki o godz. 17:30

Øi na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.

4. W następną niedzielę, która nosi nazwę: Ad Gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbierane będą ofiary do puszek na Dzieło Pomocy Misjom.     

 

5. W przyszła niedzielę - 28 II, w naszej świątyni, o godz. 13:00 Mszy św. w intencji Misji będzie przewodniczył nasz Pasterz Bp Jerzy Mazur. Ta Msza św. będzie transmitowana przez TVP Polonia. W związku z przygotowaniem transmisji telewizyjnej, w tym dniu, potrzeba przesunąć godziny niektórych Mszy św. Msza św. z godz. 9:00 będzie odprawiona pół godziny wcześniej, czyli o godz. 8:30, a Msza św. z godz. 10:30 będzie odprawiona o godz. 10:45. Przepraszamy za niedogodności.

6.Rycerze Św. Jana Pawła II zapraszają wszystkich mężczyzn do udziału w „Męskim dniu skupienia” dnia 27 lutego (sobota) w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach. Tematem spotkania jest „Święty Józef - wzór męstwa, odwagi i pokory na dzisiejsze czasy” Prowadzącym konferencje jest Ks. Jacek Stefański. Szczegółowy program podany na plakacie.

7.Zapraszamy na kolejny Wieczór z Jezusem, który odbędzie się w sobotę 27 lutego. Rozpocznie się on Mszą Świętą o godzinie 18:00, a po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach informuje, że prowadzi nabór do klasy pierwszej, czwartej, piątej szóstej i siódmej na nowy rok szkolny 2021/2022. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania oraz wychowanie respektujące chrześcijański system wartości. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie przy ul Kościuszki 47b.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła

14 luty 2021 r.

  

W związku z zaostrzoną sytuacją epidemiologiczną przypominany o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw i zachowaniu dystansu społecznego. 
W KOŚCIELE MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTACH: 
68 OSÓB! 

1. W tym tygodniu:

Ø  17 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:00, 7:00, 8:00, 10:00, 16:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Kościół zachęca, aby w okresie Wielkiego Postu, wierni modlili się, wykonywali uczynki pobożności i  miłości, oraz podejmowali akty umartwienia. Środa Popielcowa jest obowiązkowym dniem pokuty w całym kościele. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Środę Popielcową i każdy piątek zobowiązani są katolicy, którzy ukończyli czternasty rok życia. Do postu ścisłego są  zobowiązani katolicy między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia. Post ścisły polega na powstrzymaniu się od posiłków mięsnych i ograniczeniu ilościowym tj. jeden posiłek do syta i dwa razy lekki.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

Ø dla młodzieży we wtorki o godz. 17:30

Ø dla dzieci w piątki o godz. 16:30

Ø dla dorosłych w piątki o godz. 17:30

Ø i na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.

3. Dzisiaj o godz. 1300Msza św. i spotkanie formacyjne przed I Komunią św. dla dzieci i Rodziców z SP2, a w następną niedzielę dla dzieci i Rodziców z SP 9 i SP 6.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i  wyzwolenia z innych nałogów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy św. o godz. 1800 przed Najświętszym Sakramentem. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek różaniec, w piątek Droga Krzyżowa o tematyce trzeźwościowej o godz. 1730, a w sobotę od godz. 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji osób borykających się z różnego rodzaju uzależnieniami, a w czasie Mszy św. o godz. 1800 możliwość podjęcia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Osoby z Domowego Kościoła będą rozdawać ulotki i deklaracje dotyczące Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, albo będzie  można je zabrać - są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

5. W niedzielę 28 II o godz. 13:00 Mszy św. w intencji Misji będzie przewodniczył nasz Pasterz Bp Jerzy Mazur. Ta Msza św. będzie transmitowana przez TV Polonia. W związku z przygotowaniem transmisji telewizyjnej, w tym dniu, potrzeba przesunąć godziny niektórych Mszy św. Msza św. z godz. 9:00 będzie odprawiona pół godziny wcześniej, czyli o godz. 8:30, a Msza św. z godz. 10:30 będzie odprawiona o godz. 10:45. Przepraszamy za niedogodności.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn na Drogę Krzyżową i do wspólnej modlitwy Różańcowej w czwartek 18 lutego o godz. 19:30 w naszym kościele. Różaniec i konferencję poprowadzi Ks. Szymon.

7. Rycerze Św. Jana Pawła II zapraszają wszystkich mężczyzn do udziału w „Męskim dniu skupienia” dnia 27 lutego (sobota) w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach. Tematem spotkania jest „Święty Józef - wzór męstwa, odwagi i pokory na dzisiejsze czasy” Prowadzącym konferencje jest Ks. Jacek Stefański. Szczegółowy program podany na plakacie.

8. Dziękujemy serdecznie wiernym, którzy składają ofiary na nowe ławki w kościele. Pod koniec miesiąca będzie zamontowana w nawie bocznej druga partia ławek.  Jedna ławka kosztuje 3.500 zł.

Odsłony

Odsłon artykułów:
298355

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.