facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

        28 czerwca 2020 r.

 

 

 

1. W tym tygodniu:

* W poniedziałek - uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 600700, 800 i 1800. Ofiary na tacę, tzw. „Świętopietrze” są przeznaczone  na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

* W piątek - święto św. Tomasza Apostoła.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. wieczornej.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, oraz zachowanie odpowiedniego dystansu. Koronawirus nadal groźny. Niezachowanie przepisów sanitarnych w tym względzie jest wykroczeniem przeciwko miłości bliźniego i przykazaniu „Nie zabijaj”.

4. Od 1 lipca nie będzie codziennej Mszy św. o godz. 1500

5. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, która odbędzie się w dniach od 7 do 15 lipca br. po Mszy św. o godz. 1800. Nowenna ta, przygotowuje nas do nałożenia Szkaplerza i włączenia chętnych do Bractwa Szkaplerznego Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

6. Zapraszamy na dzień skupienia, który będzie wprowadzeniem do 33 dniowych indywidualnych medytacji przygotowujących do zawierzenia się Matce Bożej. Do Jezusa przez Maryję - taki będzie temat tego Dnia Skupienia. Odbędzie się on 11 lipca br. w godz. 1000 do 1600 w salce katechetycznej przy naszej parafii. Organizatorzy proszą, by osoby zainteresowane zgłosiły się telefonicznie do 10 lipca. Numer telefonu podany jest na plakacie. Ułatwi to przygotowanie tekstów do medytacji.

7. W następną niedzielę, 5 VII, w konkatedrze o godz. 1700 (bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1600) będzie miał miejsce Koncert: „Psalmy dla Niezłomnych” w wykonaniu Suwalskiego Chóru „Viva Musica”, Suwalskiej Orkiestry Kameralnej „La Notte” i Solistów, pod dyrekcją P. Grzegorza Bogdana. Serdecznie zapraszamy.

8. Wszystkim gościom, wczasowiczom, turystom i naszym parafianom życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła

        21 czerwca 2020 r.

 

 

 

 

1.W tym tygodniu:

* W środę - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

* W sobotę - wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

2.W sobotę, 27 VI - I komunia św. dzieci naszej parafii z SP nr 6:

* Godz. 1200 kl. III c i III d SP 6

* Godz. 1000 kl. III a i III b SP 6

W piątek spowiedź przed I Komunią św.:

* 1600 Dziewczynki i ich rodziny;

* 1630 Chłopcy i ich rodziny.

3.Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach informuje, że prowadzi nabór do klasy czwartej, piątej i siódmej na nowy rok szkolny 2020/2021.Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania oraz wychowanie respektujące chrześcijański system wartości. Bliższe informacja można uzyskać w sekretariacie przy ul. Kościuszki 47 b, tel. 87 565 09 38.

4.Wolontariusze z Suwałk w następną niedzielę - 28 VI - w godz. 1000 - 1600 przy konkatedrze organizują Kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie Hanny Poczobut z Ełku,  cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni. Można także przynieść nakrętki z butelek plastikowych. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Odsłony

Odsłon artykułów:
233522

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.