facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019 r.

 

 

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.  Witamy serdecznie rekolekcjonistę - Ks. Marka Waluś - proboszcza nowej parafii w Suwałkach pw. Matki Bożej Królowej Męczenników. Plan przedstawiony na plakacie: 

 

 

2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można przyjąć w czasie Mszy Świętej o godz. 730 i 1800 . Osoby, które będą składać to przyrzeczenie prosimy o przyniesienie świec.  Po Mszy Świętej o godzinie 1800 Adoracja w intencji Dzieci nienarodzonych i ucałowanie relikwii bł. Beretty Molli.

 

3. W piątek 29 marca o godzinie 1500 pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 

4. W sobotę 30 marca o godzinie 1845 Wieczór z Jezusem.

 

5. Zapraszamy na Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu:

Drogi Krzyżowej:

Ø  dla dzieci w piątki o godzinie 1630

Ø  dla młodzieży we wtorki o godzinie 1730

Ø dla dorosłych w piątki o godzinie 1730

Gorzkie Żale:

Ø  w każdą niedzielę o godzinie 1730

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz.1800 misterium: ”Jak one szły…” poświęcone męczenniczkom z Nowogródka w wykonaniu Teatru Amatorskiego w Suwałkach -„Grupa Kłusowników Straż Przednia im. Karola Wojtyły”.

7.  Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 11 kwietnia na Mszy Świętej o godzinie 1800.

8. Zespól Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach prowadzi nabór na rok szkolny 2019/2020. Proponuje naukę w Liceum Ogólnokształcącym o profilu humanistycznym i pedagogicznym, w Technikum i Szkole Branżowej. Szkoła jest koedukacyjna i bezpłatna z internatem dla dziewcząt. Siostry zapraszają na Dzień Otwarty 26 marca od godz. 9.00 do 17.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które przeznaczone są na wykonanie sarkofagu na doczesne szczątki Sługi Bożego - Ks. Kazimierza Hamerszmita.

10. Trwamy w okresie XV Suwalskich Dni Świętości Życia. Oto plan: 

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

 

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla Dzieci klas III i ich Rodziców przed I Komunią św.

Dzisiaj przy drzwiach kościoła  zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”. Zechciejmy hojnie wspomóc posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną 2004 polskich misjonarzy.

 

2. We wtorek uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP Patrona Kościoła Powszechnego. Msza Święta o godz. 600, 700, 800 i 1800.

 

3. Zapraszamy na Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu:

Drogi Krzyżowej:

Ø  dla dzieci w piątki o godzinie 1600 -wyjątkowo w tym tygodniu

Ø  dla młodzieży we wtorki o godzinie 1730

Ø dla dorosłych w piątki o godzinie 1700-wyjątkowo w tym tygodniu

Gorzkie Żale:

Ø  w każdą niedzielę o godzinie 1730

 

4. W poniedziałek - 18 marca - po Mszy Świętej wieczornej Siostry Terezjanki zapraszają do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Na bocznym ołtarzu znajduje się pudełko, do którego można składać intencje. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa.

 

5. We wtorek - 19 marca - po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. 

6.  W czwartek - 21 marca - w godzodzinach 1200 do 1800 w pomieszczeniach CARITAS będzie wydawana żywność unijna dla osób, które mają skierowanie z MOPR.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się w najbliższą niedzielę i potrwają do wtorku włącznie.

8. W dniach od 22 marca do 2 kwietnia będą miały miejsce XV Suwalskie Dni Świętości Życia. Oto plan: 

Ø  W piątek - 22 marca -  zamiast Drogi Krzyżowej dla dorosłych, o godz. 1700 Misterium Pasyjne ”Via Dolorosa” wg. tekstów Anny Katarzyny Emmerich w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego „Viva Musica”.

Ø  W piątek i sobotę - 22 i 23 marca -  po Mszy Świętej wieczornej półgodzinna adoracja Pana Jezusa w ramach Triduum przed Dniem Świętości Życia.

Ø  W sobotę - 23 marca - o godzinie 1000  w Auli parafialnej Szkolenie Parafialnych Zespołów Caritas.

Ø  W sobotę - 23 marca - o godzinie 1500 w Auli parafialnej Forum Suwalskich Wspólnot Parafialnych i Rad Duszpasterskich. Zapraszamy naszą Radę Duszpasterską oraz Wspólnoty modlitewne i formacyjne.

Ø  W sobotę 23 marca - o godzinie 1800  Msza Święta w intencji poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ø W następną niedzielę - 24 marca - po Mszy Świętej o godzinie 1800 misterium: ”Jak one szły…” poświęcone męczenniczkom z Nowogródka w wykonaniu Teatru Amatorskiego w Suwałkach -„Grupa Kłusowników Straż Przednia im. Karola Wojtyły”.

9. W trwającym procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego Ks. Kazimierza Hamerszmita zbliża się czas ekshumacji i przeniesienia Jego doczesnych szczątek do naszej konkatedry, aby ułatwić wiernym modlitwę za Jego wstawiennictwem. Uzyskane są już pozwolenia z Sanepidu i Wydziału Architektury Urzędu Miejskiego na wykonanie sarkofagu we wschodniej kaplicy. Trwa jego wykonanie. W następną niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.

Odsłony

Odsłon artykułów:
99829

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.