facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

NIEDZIELE I ŚWIĘTA NAKAZANE:

600

730

900

        1030 SUMA

                             1200 MSZA Z UDZIAŁEM DZIECI

                                  1600 MSZA Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY

1800

 

DNI POWSZEDNIE:

 600

700

800

1800 

Sakrament Pokuty i Pojednania na 10 minut przed każdą Mszą Świętą oraz podczas każdej Mszy Świętej.

KAPLICA CAŁODZIENNEJ ADORACJI PANA JEZUSA

W naszej świątyni znajduje się kaplica całodziennej adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Można w niej coddzienie oddwać Cześć Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Zlokalizowano ją po lewej stronie od Ołtarza Głównego. Adoracja Pana Jezusa odbywa się według następującego porządku:

 Ø  od poniedziałku do soboty od godz. 830 do 1755

Ø  w niedziele i święta od godz. 1300 do 1755

 

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE:

 

NABOŻEŃSTWA ADWENTOWE:

Nabożeństwa Adwentowe to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Pomocą mogą być w tym okresie specjalne Nabożeństwa zwane Roratami, które w naszej świątyni, które odbywają się :

 Ø Dla dorosłych: Poniedziałek - Sobota o godz. 600

 Ø Dla dzieci:  Poniedziałki i Wtorki o godz. 1630

 


 NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE: 

 

 Nabożeństwa Wielkopostne to doskonały czas przygotowania do świąt Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomocą mogą być w tym okresie specjalne Nabożeństwa, które w naszej świątyni, które odbywają się:
 

Ø  Gorzkie Żale: w każdą niedzielę o godz.1730

Ø Droga Krzyżowa:
                      Ø  Dla dzieci: w piątki o godz. 1630
                      Ø  Dla młodzieży: w czwartki o godz. 1730
                      Ø  Dla dorosłych: w piątki o godz. 1730 


NABOŻEŃSTWA MAJOWE:

Miesiąc Maj jest szczególnie poświęcony Maryi. 
W tym okresie w naszej świątyni odbywają się nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią Loretańską w następującym porządku:

Ø od poniedziałku do niedzieli o godz. 1730 

 

 

 


NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE:

Miesiąc Czerwiec jest szczególnie poświęcony Sercu Pana Jezusa. W tym okresie w naszej świątyni odbywają się nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w następującym porządku: 

Ø od poniedziałku do niedzieli o godz. 1730

 


NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE:

 Miesiąc Październik jest szczególnie poświęcony Maryi – Pani Różańcowej. W tym okresie w naszej świątyni odbywają się Nabożeństwa Różańcowe, w których w poszczególne dni rozważamy tajemnice Radosne (poniedziałek sobota) , Światła (czwartek), Bolesne (wtorek i piątek), Chwalebne (środa i niedziela) Różańca Świętego. Nabożeństwa są odprawiana w   następującym porządku :

Ø Dla dorosłych: od poniedziałku do niedzieli o godz. 1730

Ø Dla dzieci: poniedziałek i wtorek o godz. 1630

 


MSZE WYPOMINKOWE:

 W miesiąc Listopadzie w Kościele wspominamy naszych zmarłych. Czynimy to za pomocą specjalnych Mszy Wypominkowych, na których śpiewane są psalmy pogrzebowe zwane egzekwiami. W naszej świątyni na tym okresie sprawuje się dodatkową Mszę Świętą:

Ø od poniedziałku do niedzieli o godz. 1600

 


 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE:

 

Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławionym. Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg. W naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie odbywają się:

 Ø od maja do października – każdego 13 dnia miesiąca. Rozpoczyna się ono Mszą Świętą o godz. 1800a po niej procesja z lampionami i Różańcem.

 

 

 

 


NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY:

 Matka Boska Nieustającej Pomocy, w naszej parafii jest czczona w sposób szczególny w Nabożeństwie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, które odbywa się:
Ø w każdą środę cały roku po Msza Święta o godz. 1800

 

Odsłony

Odsłon artykułów:
243253

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.