facebook
^Góra strony

 • 1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS
  ************************************************************ SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII KONKATEDRALNEJ W SUWAŁKACH. ************************************************************ WSZYSTKIM ODWIEDZAJACYM SZCZĘŚĆ BOŻE. ************************************************************
 • 2 PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
  ************************************************************ NIEDZIELA: 06:00; 07:30; 09:00; 10:30; 12:00; 16:00; 18:00; ************************************************************ DZIEŃ POWSZEDNI: 06:00; 07:00; 08:00; 18:00; 16:00 (pierwsze piątki miesiąca). ************************************************************
 • 3 KANCELARIA PARAFIALNA
  ********************************************************* Godziny otwarcia kancelarii: 09:00 - 11:00; 16:00 - 18:00; *********************************************************
 • 4 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " JEŚLI KTOŚ SIĘ MODLI, PAN BÓG W NIM ODDYCHA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " FALA NAS CIĄGLE UNOSI, TAKIE JEST ŻYCIE. NIE MOŻNA TEGO ZROZUMIEĆ, ANI OSĄDZIĆ, NALEŻY DAĆ SIĘ UNOSIĆ FALI. " Jean Paul Sartre ********************************************************* " BO GDY SENSU JUŻ NIE MA, TO SENS SIĘ ZACZYNA. " Ks. Jan Twardowski ********************************************************* " JEŚLI BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU, WSZYSTKO INNE JEST NA SWOIM MIEJSCU. " św. Augustyn *********************************************************
 • 5 ABY MĄDRZEJ ŻYĆ...
  ********************************************************* " IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ. " Ks. Bp Jan Chrapek ********************************************************* " KAŻDA WIELKA RZECZ MUSI KOSZTOWAĆ I MUSI BYĆ TRUDNA. TYLKO RZECZY MAŁE I LICHE SĄ ŁATWE. " kard. Stefan Wyszyński ********************************************************* " ŁATWIEJ JEST ISTNIEĆ ZIEMI BEZ SŁOŃCA NIŻ BEZ ŚWIĘTEJ OFIARY MSZY ". św. Ojciec Pio *********************************************************

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

pw. Św. ALEKSANDRA w SUWAŁKACH

Tu podaj tekst alternatywny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021 r.  

 

1. Jak zostało zapowiedziane, po Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na organizację pracy misyjnej w Boliwii. W imieniu ks. Wojciecha Szypulewskiego (naszego dzisiejszego gościa) dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 • We wtorek - święto św. Bartłomieja Ap.
 • W czwartek - uroczystość NMP Częstochowskiej
 • W piątek - wspomnienie św. Moniki
 • W sobotę - wspomnienie św. Augustyna, b, dK

3. Przypominamy, że Wspólnota Żywego Różańca z Ks. Piotrem organizują pielgrzymkę Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Bł. Róży Czackiej. Termin: 16 i 17wrzesień 2021 W Programie: Zuzela- Laski - Choszczówka, Katedra Św. Jana w Warszawie i świątynia Opatrzności Bożej - Muzeum św. Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego. Koszt: 250 zł. Zapisy u Ks. Piotra i w zakrystii lub pod nr 604 905 561.

4. W środę 25 sierpnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji życia dzieci nienarodzonych. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.

5. W niedzielę 29 sierpnia doroczny odpust Matki Bożej w Żylinach. Msza św. z udziałem pielgrzymek o godzinie 1100. Parafianie wraz z Ks. Proboszczem Krzysztofem serdecznie zapraszają także na AGAPĘ po Mszy świętej. Z  konkatedry  wyrusza grupa pielgrzymkowa o godz. 745. Po uroczystości będą podstawione cztery autobusy ZKM. Bilety będzie można nabyć w czasie pielgrzymki za dobrowolną ofiarę.

6. W poniedziałek, 30 sierpnia w konkatedrze o godz. 1400 Msza św. dla katechetów przed rozpoczęciem nowego roku katechetycznego, a po niej odprawa katechetyczna.

7. W przyszłym tygodniu w niedzielę w ramach przygotowania do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego w naszym kościele wygłosi Słowo Boże ks. dr Michał Szwemin z zakonu orionistów, po Mszy Świętej będzie można nabyć album o bł. Kardynale Wyszyńskim.

8. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia (niestety już ostatniego wakacyjnego).

 

Tu podaj tekst alternatywny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia 2021 r.  

 

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP (M.B. Zielnej). W czasie każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to także Rocznica Cudu nad Wisłą z 1920 r. i Dzień Wojska Polskiego.
w tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- We wtorek - wspomnienie św. Jacka, prezb
- We czwartek - święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego
- W piątek - wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, op, dK
- W sobotę - wspomnienie św. Piusa X, p

2. Serdecznie zapraszamy na Męski Różaniec ulicami Suwałk w czwartek 19.08.2021r. Modlitwa rozpocznie się o godz. 19:30 w kościele św. Aleksandra, a zakończy się w parafii pw. Chrystusa Króla o godz. 20:15. Spotkanie modlitewne jest adresowane szczególnie do mężczyzn, a modlitwa obejmować będzie wiele aktualnych intencji m. in. prośbę o powstrzymanie epidemii koronawirusa.

3. Zapraszamy również na pieszą pielgrzymkę Suwałki - Wigry w intencji trzeźwości. Wyjście w najbliższą sobotę 21 sierpnia o godz. 12:00 spod pomnika św. Jana Pawła II. Msza Św. w kościele w Wigrach o godz. 18:30, a po niej zapewniony powrót do Suwałk. Pielgrzymce będą towarzyszyć relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

4. Wspólnota Żywego Różańca z Ks. Piotrem zapraszają na pielgrzymkę Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej. Termin: 16 i 17 wrzesień 2021 r. W Programie: Zuzela- Laski - Choszczówka - Katedra Św. Jana w Warszawie i świątynia Opatrzności Bożej - Muzeum św. Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego. Koszt: 230 zł. Zapisy u Ks. Piotra i w zakrystii lub pod nr 604 905 561.

5. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Wojciecha Szypulewskiego, kapłana diecezji ełckiej, pracującego na misjach w Boliwii. Oprócz posługi duszpasterskiej, ks. Wojciech chce zebrać ofiary do puszki na rzecz pracy misyjnej. Informując o tym, już teraz za wszelką życzliwość i wsparcie naszego misjonarza serdecznie dziękujemy.

6. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy dobrego świętowania, miłej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłony

Odsłon artykułów:
348949